English version Italiano magyar változat
nyil Nyitólap
nyil Püspökök
nyil Katolikus Lexikon
nyil Könyvtár

Ajánló
Családjaink.hu
Eucharisztikus Kongresszus
Katolikus Karitász
Liturgia.hu
Magyar Kurír
Új Ember
Vatikáni Rádió
Szent István Rádió, Eger
Mária Rádió
nyil Katolikus média bővebben





Díjátadás az MKPK székházában
2006. június 7., szerda 16:26

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Pro Ecclesia Hungariae díjat adományozott Varga Péternek, a Zászlónk című lap szerkesztőjének, Pro Cultura Christiana díjat Puskás László görögkatolikus pap, festőművésznek és Pro Caritate Christiana díjat Dr. Anton Gots kamilliánus szerzetesnek. A díjakat Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke június 7-én a Püspöki Konferencia székházában adta át.

A kitüntetéssel a konferencia tiszteletét és köszönetét kívánta kifejezni azért a sok éves munkáért, amelyet Varga Péter az ifjúság nevelésért tesz. 1989 óta szerkeszti a Zászlónk című lapot, amely nem egyszer csupán az ő áldozatos munkájának, anyagi hozzájárulásának köszönhette fennmaradását. A Regnum Marianum közösségben is aktív szerepet vállal, szívügyének tekinti a kiscsoportos nevelés különböző formáit és táborok szervezését. Elismert és szeretett személyiség a kisközösségi, plébániai ifjúsági körökben, és a határontúli magyar fiatalok közt egyaránt.

Varga Péter 1948-ban született Budapesten. A Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett, majd villamos üzemmérnökként szerzett diplomát. Később elvégezte a teológia és a könyvtár szakot is. Munkatársa volt a Szilikátipari Központi Kutató- és Tervező Intézetnek, az Állami Biztonsági- és Biztonságtechnikai Felügyeletének – ahol a Paksi Atomerőmű biztonságtechnikáját felügyelte, és az Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtárnak. 1967-től tagja a Regnum Marianum közösségének. A hetvenes évek első felétől aktívan részt vesz a fiatalok kiscsoportos nevelésében, 1982-2002 között a közösség vezetőképzőjét, a „Patkolót” irányította, emellett az azonos korosztályba tartózó kisközösségeket összefogó „rétegek” egyikét is vezette. 2001-ben a II. Regnumi Nagytábor egyik fő szervezője. Nevéhez fűződik a Regnum Marianum belső lapjának, a Galambnak az indítása, szerkesztése.
Az Országos Lelkipásztori Intézet 1989 őszén felkéri a Zászlónk című katolikus diáklap főszerkesztői posztjára, amelyet a mai napig betölt.
Az 1970-es évek második felétől tart előadásokat a párválasztás, párkapcsolat, szerelem, szexualitás témakörében. A kezdetben csak a regnumi közösségeknek tartott ún. „Spielhóznik” idővel – szájhagyomány útján – az egész Kárpát-medencében elterjedtek. Ezek anyagából 2002-ben összeállította a Spielhózni című könyvet.


Puskás László a krakkói Isteni Irgalmaság-bazilikában található magyar kápolna mozaiksorának elkészítéséért kapott kitüntetést. Ez a maga nemében páratlan alkotás a teljes magyar történelmet felölelve jeleníti meg szentjeinket, beleértve közelmúltunk hősi életű alakjait is. A Communio Sanctorum kápolna gazdagítja a Magyar Katolikus Egyházat, valamint tovább erősíti a lengyel és a magyar nép közötti barátságot.

Puskás László 1941. február 22-én született Ungváron. Édesapját, Puskás László görögkatolikus áldozópapot 1949-ben 25 év börtönre ítélték, ebből 7 évet töltött kazahsztáni rézbányában.
Puskás László a Lvovi Képzőművészeti Főiskolán végezte tanulmányait, majd a festészeti tanszéken oktatott és aktív művészeti tevékenységet folytatott. Mintegy száz munkája van különböző közgyűjteményekben (Tretyjakov-képtár, Ukrán Nemzeti Múzeum). Számos egyéni kiállítása volt a hajdani Szovjetunióban, Magyarországon és Németországban.
Két évtizede kizárólagosan egyházművészeti feladatokat vállal, falfestményei, mozaikjai, ikonosztázai magyarországi és külföldi (szerbiai, ukrajnai, kanadai, lengyel) templomokban találhatók. Rendszeres meghívottja ukrajnai, magyar- és lengyelországi egyházművészeti és egyháztörténeti tárgyú tudományos konferenciáknak.
1987-ben fejezte be teológiai tanulmányait a Pázmány Péter Teológiai Akadémián, 1993-ban szentelték pappá.
Kezdeményezte Romzsa Tódor munkácsi püspök boldoggá avatását, amire 2001-ben sor került. Ugyancsak posztulátorként dogozik a Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegye összes vértanúja című boldoggáavatási ügyben.
1995-től vendégtanárként ikonteológiai előadásokat tart a Lvovi Művészeti Akadémián és ungvári Romzsa Tódor Teológiai Főiskolán.


Dr. Anton Gots kamilliánus szerzetes a rendszerváltozást követően a betegek, az idősek, a rászorulók megsegítése érdekében megszervezte a „Kamilliánus Családokat”. Tíz évvel ezelőtt került sor a nyíregyházi kamilliánus kolostor felszentelésére, amely áldásos magyarországi szolgálatának központja lett. A kitüntetéssel a konferencia nagyrabecsülését kívánja kifejezni azért a sok éves munkáért, amelyet a díjazott az irgalmasság testi és lelki cselekedeteivel tett számos embertársunkért.

P. Dr. Anton Gots 1934-ben született Mosonszentjánoson. Az 1946-os kitelepítéskor a család Ausztriába menekült. Tanulmányait Ausztriában és Németországban végezte, 1959-ben szentelték pappá.
1970-ben alapította és szervezte meg az „Érdemes Élni” nevű egyesületet, majd megalapította Felső-Ausztriában a fogyatékosok faluját, Altenhof-ot. A Linzi Egyházmegyében a betegek lelki gondozásának referense volt.
1995-ben telepedett le Nyíregyházán, ahol kamilliánus kolostort alapított, amely szociális központ lett. Magyarországon, Erdélyben, Vajdaságban, Kárpátalján és Szlovákiában megszervezte a Kamilliánus Családokat. Ezen csoportok tagjai Szent Kamill szellemében betegekkel, szenvedőkkel, rászorulókkal foglalkoznak.




(Forrás: MKPK Sajtóiroda)






Napi evangelium
Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!
  Mk 16,15-20

>>> Napi evangélium
Eseménynaptár


PPKE



A nap szentje

Szent Márk evangélista
 
A nap 
szentje
 
Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.



Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2021-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum