Tájékoztató a Püspöki Konferencia nyári üléséről
2006. június 8., csütörtök 15:57

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia június 6-8. között megtartotta rendes nyári ülését. Az ülésen elhangzottakat Veres András püspök, az MKPK titkára június 8-án délután sajtótájékoztatón ismertette.

Az ülésen elhangzott, hogy a Hittani Kongregáció kiadásra alkalmasnak találta a Katolikus Egyház Katekizmusa Kompendiumának (rövid változat) magyar fordítását, amely a Szent István Társulat gondozásában még a nyár folyamán megjelenik. Ez a kiadvány a világ számos országában nagy példányszámban jelent meg.

Az osztrák és a magyar püspökök közös tanácskozáson vesznek részt június 19-21. között Mariazellben.

Az Árpád-házi Szent Erzsébet születésének 800. évfordulójára meghirdetett Szent Erzsébet Jubileumi Év előkészületei jól haladnak. Megnyitása 2006. november 19-én Budapesten, bezárása 2007. november 18-án Sárospatakon lesz.

Salkaházi Sára szociális testvér (1899-1944) boldoggá avatására 2006. szeptember 17-én Budapesten, a Szent István-bazilikában kerül sor. Hasonló esemény hazánkban 1083. augusztus 20-án történt Szent László király uralkodása alatt, amikor Szent Istvánt, Szent Imrét és Szent Gellértet kanonizálták.

Szent Imre születésének ezredik évfordulóját 2007. augusztus 18-án ünnepeljük Székesfehérvárott.

A nándorfehérvári diadal 550. évfordulója alkalmából július 22-én a déli harangszó a szokottnál hosszabban szól hazánk katolikus templomaiban. A győzelemre valamint a déli harangszót és az Urunk színeváltozásának ünnepét elrendelő pápai bulla megjelenésére emlékezve a Püspöki Konferencia tagjai ünnepi szentmisét mutatnak be augusztus 6-án Kalocsán.

A művi meddővé tételről a Püspöki Konferencia június 7-én nyilatkozatot tett közzé.

MKPK Sajtóiroda/katolikus.hu

Én vagyok az út, az igazság és az élet.