Majnek Antal püspök felhívása
2006. augusztus 29., kedd 09:44

Majnek Antal munkácsi püspök az alábbi felhívást intézte a egyházmegyéje családjaihoz az Új Hajtás legújabb számában:

Kedves Testvérek!

Sokszor hallottátok tőlem: nagy ajándék a gyermek, és áldottak azok a családok, áldottak azok a szülők, akik elfogadják Isten ajándékát, a következő gyermeket.

Isten bőségesen megáldja és megsegíti őket, ahogy ezt az ismerős családok körében tapasztalom is. Így maradhat fent népünk is, így van csak jövőnk Kárpátalján.

Ezért, hogy felhívjam a figyelmet ennek jelentőségére, a következő ígéretet teszem: minden olyan negyedik vagy többedik gyermek keresztelőjén részt veszek - amennyiben meghívnak -, akinek szülei szentségi házasságban élnek, vagy legkésőbb a keresztelőig rendezik a házasságukat, templomba járnak és keresztelési oktatáson vettek részt plébániájukon. Az első meghívást már megkaptam - adja Isten, hogy minél több kövesse!

Szeretettel adom áldásomat a családokra, minden szülőre és minden gyermekre!

Majnek Antal püspök

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Aki e kenyérből eszik, örökké él.