Brenner János-emlékév
2006. október 3., kedd 13:38

Veres András megyéspüspök Isten szolgája Brenner János meggyilkolásának 50. évfordulója alkalmából emlékévet hirdet a Szombathelyi Egyházmegyében. a rábakethelyi káplánt betegellátás címén 1957. december 15-én kicsalták a plébániáról, és 32 késszúrással megölték. Az emlékév meghirdetésével a főpásztor szeretné elérni, hogy jobban megismerjék a hívek a papi hivatás és az Oltáriszentség vértanújának, valamint a ministránsok pártfogójának életét.

A püspök ugyanakkor meg akarja gyorsítani a vértanú folyamatban lévő boldoggá avatási ügyének egyházmegyei szakaszát, hogy az elkészített dokumentumokat 2007 decemberében felterjeszthessék Rómába.
A Brenner-év megnyitására 2006. december 16-án 10.30-kor ünnepi szentmise keretében kerül sor a szombathelyi székesegyházban.

Ima Brenner János boldoggá avatásáért

Mindenható örök Isten, aki János szolgádnak megadtad a papi hivatás kegyelmét és méltónak találtad őt a vértanúság nagy ajándékára, kérünk: dicsőítsd meg Őt egyházadban!
Hűséges és példás élete, valamint papi hivatásának szolgálatában érted vállalt vértanú halála eszközölje ki számunkra a kegyelmet, hogy megerősödjünk szent hitünkben, és mi is vállaljuk érted a küzdelmet és szenvedést a Te Országodnak eljöveteléért. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.

Az imameghallgatások kegyelmét kérjük közölni a következő címre:
Egyházmegyei Hatóság, 9701 Szombathely, Pf.: 41.

Kép: www.szombathely.egyhazmegye.hu

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.