Sólyom László fogadta a magyarországi egyházak vezetőit
2006. december 21., csütörtök 08:26

A köztársasági elnök december 20-án, szerdán este a Sándor-palotában fogadta a magyarországi egyházak és felekezetek vezetőit. Az államfő köszöntő beszédében rámutatott: folyamatos párbeszédre van szükség az egyházak és az állam között, hiszen egyaránt közös értékük „az emberi személy és méltóság tisztelete, az élet értékének elismerése, a szabad akarat és kommunikáció, a természet és a jövő nemzedék iránti felelősség”, valamint „az ezekkel az értékekkel ellentétes politikai uralmi rendszerek elutasítása”.

A köztársasági elnök megerősítette, hogy kitüntetett figyelemmel kíséri, „a Magyarországon működő egyházakat és felekezeteket”, és „a legteljesebb mértékben támogatja” az Alkotmányban rögzített alapjogukat. Beszéde végén kijelentette, hogy az állam nem tesz különbséget sem a hívő emberek vagy vallási közösségek, sem azok ünnepei között, éppen ezért a megjelent vezetőkön keresztült üdvözölte az ünneplő, és az ünnepre készülő híveket a Hanuka illetve Karácsony ünnepe alkalmából.

A találkozón részt vett Erdő Péter bíboros prímás, esztergom–budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke, Német László, az Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Keresztes Szilárd, a Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye püspöke, Nagy Sándor, a Református Egyház Zsinatának világi elnöke, Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Elnökségének elnöke, Prőhle Gergely, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Elnökségének országos felügyelője, Feldmájer Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke, Zoltai Gusztáv, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének ügyvezető igazgatója, Schweitzer József, nyugalmazott országos főrabbi és Mészáros Kálmán, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke.

Magyar Kurír/katolikus.hu

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.