Stáció: Többségben a katolikusok
2007. április 17., kedd 10:45

Ma 14 bejegyzett egyház, illetve ezek szervezetei tartják fenn a magyarországi közoktatási intézmények 4,7 százalékát. Ezekbe az óvodákba, iskolákba 94 ezer gyermek jár, ez a közoktatásban ellátottak 5 százaléka. Az egyes intézménytípusok között azonban nagyon eltérő a megoszlás: csak minden negyvenedik óvodás jár egyházi óvodába, minden ötvenedik szakközépiskolás egyházi szakközépiskolába; viszont minden hetedik gimnazista egyházi középiskola tanulója, és minden hetedik közoktatási kollégium egyházi fenntartású.
107 óvoda, 171 általános iskola, 96 gimnázium, 22 szakiskola és 24 szakközépiskola működik az országban egyházi fenntartásban. 83 közoktatási kollégium és 29 alapfokú művészetoktatási intézmény teszi teljessé az egyházi közoktatási rendszert.
Az egyházi tanulói létszámot tekintve 59 százalék katolikus, 26 százalék református, csaknem 11 százalék evangélikus fenntartású egyházi intézménybe jár. A fennmaradó kevesebb mint öt százalék tanulói létszámon osztoznak a többi felekezetek és intézményeik - írja a Stáció legújabb számában Hegyi László, az OKM Egyházi Kapcsolatok Titkárságának vezető-tanácsosa.

Beteljesedett!