Jubileumi szentmise Egerben
2004. szeptember 10., péntek 08:32

Eger: Az Egri Főegyházmegye millenniumának fő eseménye szeptember 25-én, szombaton 10 órakor lesz az egri bazilikában. Az ünnepi szentmise főcelebránsa Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius lesz, a prédikációt Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása mondja.

Délután 3 órakor kerül sor a Honvéd Férfikar millenniumi egyházzenei hangversenyére a bazilikában.

Az egri püspökséget Szent István király alapította, és Szent János apostol és evangélista oltalmába ajánlotta. A közelmúltban a várhegyen zajló ásatások tárták fel a legkorábbi püspöki udvarház keleti végében megmaradt, XI. századi rotounda maradványait. A püspökség területén ez a körtemplom lehetett az első kőépítmény, melynek maradványai a későbbi Szent János székesegyház déli fala mellett láthatók. Az egri főpapok az egyházmegye igazgatásán kívül gyakran láttak el országos jelentőségű feladatokat.

Az ezeréves Egri Főegyházmegyét a Dobó István Vármúzeum és az Egri Érseki Gyűjteményi Központ közös munkájával létrehozott kiállítás mutatja be az egri vármúzeumban, amelyet szeptember 26-ig láthatnak az érdeklődők.

(az információ  forrása: Magyar Kurír)

Beteljesedett!