Erdő Péter az MTA levelező tagja
2007. május 8., kedd 17:47

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) május 7-én és 8-án tartotta 177. közgyűlését, amelyen többek között huszonnyolc új levelező tagot választottak. Közöttük van Erdő Péter bíboros is, akinek személyében hosszú évtizedek után újra nemzetközi hírnevű egyházjogász lett tagja az Akadémiának. A rendes és levelező tagokon kívül megválasztották az MTA új tiszteletbeli és külső tagjait is.

Az elnökség javaslatára 41 eddigi levelező tagot az MTA rendes tagjává választottak. Külső tagnak 23 tudóst szavazott meg az MTA közgyűlése. Az Akadémia 31 külföldi tudóst az MTA tiszteleti tagjává választott, köztük hét Nobel-díjast. Szavazati joggal az Akadémia rendes és levelező tagjai rendelkeznek.

Levelező taggá az választható, aki magyar állampolgár, az MTA doktora, vagy azzal egyenértékű tudományos fokozattal rendelkezik, és tudományát elismerten és különösen alkotó módon műveli. Rendes tag az a levelező tag lehet, aki megválasztása óta jelentős tudományos eredményeket ért el.

Külső taggá az a tudós választható, aki külföldön él, nem magyar állampolgár, de magát magyarnak vallja, tudományát magas színvonalon műveli és kapcsolatot tart a magyar tudományos élettel. Tiszteleti tag az a külföldön tevékenykedő tudós lehet, aki szaktudományát nemzetközileg kiemelkedő színvonalon műveli és a magyar tudomány különleges megbecsülésére tarthat számot.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Sajtóiroda/Magyar Kurír

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.