Krakkó új magyar kápolnáját október 9-én szenteli fel Erdő Péter bíboros
2004. szeptember 10., péntek 09:56

Elkészült a krakkói Isteni Irgalmasság bazilika magyar kápolnája. Helyére került az utolsó mozaikdarab is. Elhelyezték a padokat, kész a világítás és az ereklyetartó az oltár előtt. Minden a helyén van tehát, hogy október 9-én délelőtt az ünnepi szentmise után a Magyar Egyház felajánlása keretében Erdő Péter bíboros felszentelje a kápolnát.
Mivel a szentelési misén a bazilikában csak belépővel lehet részt venni, a szervezők kérik, hogy az utazási irodák, a plébániai közösségek, a csoportot szervezők és az egyénileg utazók mielőbb – legkésőbb szeptember 20-ig – jelentsék be igényüket írásban az Isteni Irgalmasság Alapítványnál (3301 Eger, Pf. 80.) Az írásbeli igényléshez mellékelve megcímzett és fölbélyegzett borítékot kérünk.

A Communio Sanctorum – Szentek Közössége nevet viselő magyar kápolna szentelésének előestéjén, október 8-án, pénteken magyar misére várják a híveket az Isteni Irgalmasság bazilikába, amit virrasztás követ. Másnap, október 9-én délelőtt 10 órakor kezdődik az ünnepi szentmise a bazilikában, melynek főcelebránsa Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, Magyarország prímása lesz.

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsekA szentmise végén Franciszek Macharski bíboros, krakkói érsek átadja Erdő Péter bíborosnak azt a lengyel ferencesektől kapott Szent István-ereklyét, amelyet a kápolna oltárasztala előtt kialakított ereklyetartóban helyeznek majd el. Ezután a bíboros-érsek  – a Magyar Egyház fogadalmi adományaként – felajánlja a kápolnát az Isteni Irgalmasságnak. Felajánló imánkban hazánkat, népünket, lengyel testvéreinket és minden embert a pápa szavaival Isten Irgalmasságának a kezébe tesszük.

Ezt követően a püspökök, a papok, az asszisztencia és a meghívott vendégek körmenetben vonulnak az altemplomba, ahol elhelyezik az ereklyét, és Erdő Péter bíboros fölszenteli a magyar kápolnát.

Másnap, vasárnap délelőtt 10 órakor ünnepi szentmisét tartanak a magyar zarándokok részére a Wawel-katedrálisban.

Az ünnepségen részt vesz Lévai Anikó, a kápolna építésének fővédnöke férjével, Orbán Viktorral. Várják Mádl Ferenc köztársasági elnököt és feleségét is. A magyar püspöki kar nagy része jelezte részvételi szándékát.

A kiemelkedő egyházi ünnepségre minden bizonnyal több ezer magyar hívő érkezik, és szép számban várják a lengyeleket is, hiszen a kápolnában lengyel szentek és boldogok mozaikképe is látható.

(Az Isteni Irgalmasság Alapítvány közleménye)

A felmerülő kérdésekkel kapcsolatban Farkas Zsófia referens áll a sajtó munkatársainak rendelkezésére. Telefon: 321-0945.,  Email cím: farkaszsofia kukac katolikus.hu

* * *

Országos zarándoklat Krakkóba,  a magyar Communio Sanctorum kápolna felszentelésére - részletes program

október 8., péntek Magyarok Nagyasszonya ünnepe

19 óra Szentmise az Isteni Irgalmasság bazilikában

21 óráig  rózsafüzér és virrasztás

október 9., szombat

8 óra  Gyülekező az Isteni Irgalmasság bazilikában

9 óra  Közös előkészület és ima

10 óra Ünnepi szentmise és kápolnaszentelés

A szentmisét bemutatja és homíliát mond Dr. Erdő Péter bíboros, prímás-érsek.

A szentmise végén Erdő Péter Isten irgalmas szeretetébe ajánlja a magyarokat.

Franciszek Macharski bíboros, Krakkó érseke átadja Szent István király ereklyéjét, melyet Nagy Lajos magyar és lengyel király vitt Lengyelországba 1370-ben a két ország egységének jeléül.

18 óra  Magyar-lengyel ifjúsági találkozó és koncert a Szent Hedvig plébánián (Krakkó-Krowodrza)

október 10., vasárnap

10 óra  Szentmise a Wawel-i székesegyházban

Az Isteni Irgalmasság bazilika a város déli részén található,  Zakopane felől Krakkó városközpontja felé haladva közelíthető meg (a parkolási lehetőségekről lásd a mellékelt lengyel nyelvű térképvázlatot,  amelyen a bazilikát a térkép középső részén lévő kereszt jelöli).

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.