Árpád-házi Szent Erzsébet régen és ma
Pályázat az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében
2007. május 29., kedd 13:42

A Szent Erzsébet-év alkalmából „Árpád-házi Szent Erzsébet régen és ma” címmel pályázatot hirdetett az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Hitoktatási Felügyelősége. Az eredményhirdetésre május 28-án Máriaremetén, a Karizmák Ünnepén került sor. A díjakat Erdő Péter bíboros adta át.

A pályázaton a főegyházmegye területén a hitoktatásban résztvevő gyermekek, fiatalok és felnőttek vettek részt. A felügyelőség buzdította a családokat közös pályázati munka beadására is.

A pályázatot három kategóriában írták ki. Az első kategória vers volt, amelyben saját költeményeket vártak Szent Erzsébet példaadó életének ma is aktuális értékeiről. A második leporelló készítése kollázs technikával, amelynek témája választható volt a szent életének kiemelkedő jellemzői közül: istenszeretet, családszeretet, szegények gondozása, betegápolás, alázat, szerénység, és a kereszthordozás. A harmadik kategóriában számítógépes diavetítés készítését kérték a pályázóktól.

A díjazottak:

Vers kategóriában:
I. helyezett: Szűcs Balázs
II. helyezett: Szartmári Anna
Különdíj: Hajdú Emőke

Leporelló készítése kollázs technikával kategória
Csoportban I. helyezést ért el: Barbul Gergő, Csápek Dorina, Csápek Karolina, Gimesi Fanni
Az I. helyezést elérő diákokat Tóth Ibolya és Tokaji Györgyi segítette.
II. helyezett: Murányi Lilla
Különdíj: Kovács Tímea

Számítógépes diavetítés készítése kategóriában:
I. helyezett: Bönöczk Péter és Városi Bence
Különdíj: Lobmayer M. Judit és Wettstein József SchP

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.