Kispap naplója Szombathely bombázásáról
2007. június 5., kedd 11:14

A közelmúltban elhunyt Dallos Imre vasasszonyfai plébános szombathelyi szemináristaként közvetlen tanúja volt a hadszíntérré vált város szenvedéseinek. Napról napra beszámolt a 1944. szeptember 16. és 1945. május 14. közötti élményeiről egy kis, fekete borítású kockás füzet lapjain.

A csodával hatásos módon megmaradt napló értékes kordokumentum a város amerikai bombázásáról, amely teljesen értelmetlenül a székesegyházat és püspöki palotát is romba döntötte, a német és szovjet katonák viselkedéséről és az egyház és a kispapok háborús mindennapjairól is. Dallos Imre nemcsak a körülötte történő események leírására szorítkozik hanem a belső lelki történéseit, küzdelmeit is papírra vetette, így segítve a mai olvasót a kor teljesebb megértésére. A füzet tartalma most jelent meg először nyomtatásban, Gyürki László körmendi plébános kiadásában, Soós Viktor Attila szerkesztésében és jegyzeteivel.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!