Országos karitász találkozó Székesfehérvárott
2007. június 5., kedd 12:09

A Székesfehérvári Egyházmegye országos karitász találkozót szervezett június 2-án Székesfehérvárott. A Szent Erzsébet-év keretében a találkozónak kettős célja volt: az egyik, hogy a karitász munkatársak hivatásukban megerősödjenek, a másik, hogy a társadalom áttekintő képet kaphasson, és az ismeretek fényében megfelelően értékelhesse az Egyház szeretetszolgálati tevékenységét, a karitász munkát.

Az Egyház küldetéséhez kezdetektől hozzátartozik a karitász munka: jelen van a társadalom minden szükséget szenvedő rétegében, és elkötelezetten segíti rászorultakat. A találkozón bemutatkoztak a szeretetszolgálat különböző intézményei a Katolikus Karitász országos központja, a Vak Gyermekek Batthyány László Otthona, a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat, a Római Katolikus Egyházi Szeretetszolgálat, az ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthont, a Szent Kamill Rendház, a Biatorbágyi Kerámia Műhely – Kemence Alapítvány, a Szeplőtelen Szűz Mária Szolgáló Leányai, a LEA Otthon, a Szeretet Misszionáriusai, az Autista Segítő Központot, a Komlói cigány óvoda, a Katolikus Alkoholmentő Szolgálat és az egyházmegyei karitász szervezetek.

Spányi Antal székesfehérvári püspök előadásában beszámolt arról, hogy egyházmegyéjében a Szent Erzsébet-évhez kapcsolódóan megújultak, illetve ahol még nem volt, megalakultak az egyházközségi karitászcsoportok. Forgó Györgyné, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára felszólalásában Szent Erzsébetet méltatta, akinek „példája, azért is jelentős, mert erősíti bennünk az összefogásban rejlő lehetőségeket. Államnak és Egyháznak össze kell fognia, hogy együtt segítsünk a rászorulókon.” Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere elmondta, sok éve figyelemmel kíséri a városban folyó karitászmunkát, amelyről elismeréssel beszélnek a város polgárai is. A nagy adakozó szent, Erzsébet példája, valamint a felebaráti szeretet parancsa azonban – mutatott rá a polgármester, nemcsak a karitász munkatársaknak, hanem mindannyiunk számára irányt mutató.
Az országos találkozón mintegy háromszáz karitász munkatárs vett részt.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!