Papszentelések országszerte
2007. június 14., csütörtök 14:29

Június a pap- és diakónusszentelések hónapja. Az idei esztendőben előre láthatólag 49 pappal gyarapodik a Magyar Katolikus Egyház. A szentelendők közül 43 egyházmegyés és 6 szerzetes. A korábbi évekkel ellentétben idén minden egyházmegyében lesz újmisés. Legtöbb Hajdúdorogon – nyolc, Győrött hat, Egerben öt, Esztergomban és Debrecenben négy-négy, Fehérvárott, Kalocsán és Vácott három-három, a többi egyházmegyében egy-két főt szentel a főpásztor.

A szerzetesrendek közül a bencések, a ferencesek, a jezsuiták, a kamilliánusok, a kapucínusok, a piaristák, a verbiták és Szent Ferenc kistestvérei gyarapodnak egy-egy oltártestvérrel. Az idei újmisés létszám 13 fővel magasabb, mint az elmúlt évi (36), de elmarad az utóbbi idők legjobb eredményétől, a 2004-es esztendő 65 újmisésétől.

Hazánkban a 2006. évi adatok szerint 1944 egyházmegyés pap működik, a férfi szerzetesrendekben az örökfogadalmasok száma 643, túlnyomó többségük pap.

A papszentelések időpontjairól részletes információ az Eseménynaptárban található.

Fotó: Magyar Pálos Rend

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)