Kis Szent Teréz honlapja
2007. augusztus 3., péntek 11:24

A budapesti városmissziót megelőzően Magyarországra érkezik Lisieux-i Szent Teréz ereklyéje. A látogatáshoz kapcsolódóan elkészült a missziók védőszentjének honlapja, a www.kisterez.hu.

"…egy és egyetlen misszió nem elégítene ki engem, én egyszerre szeretném az Evangéliumot hirdetni mind az öt világrészben egészen a legeldugottabb kis szigetekig… Én nemcsak néhány évig szeretnék misszionárius lenni, hanem a világ teremtésétől az idők végezetéig" – olvasható Kis Szent Teréz honlapján. E gondolatok jegyében „látogat” hazánkba a szent ereklyéje, mely korábban már több mint ötven országban járt. A látogatás részletes programjának külön rovatot szenteltek a weboldal szerkesztői. Itt egyházmegyéről egyházmegyére megtalálható, mikor, melyik egyházközség látja vendégül a relikviákat, némelyik helyszínen órára lebontva ismertetik az imaórák, ájtatosságok és szentmisék időpontját. (Mivel a lista még korántsem teljes, az egyházközségek a webadmin@mail.vhf.hu címre küldhetik el tervezett programjaik ismertetését.)

A kisterez.hu másik, valószínűleg nagy érdeklődésre számot tartó rovata a Vendégkönyv, ahol mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy megossza a honlap látogatóival Lisieux-i Terézhez vagy a kármelhez kapcsolódó élményeit, gondolatait.

A weblapon természetesen megtalálható Szent Teréz életrajza, olvashatunk a helyes ereklyetiszteletről és a Magyarországra érkező ereklyéről is. A szerkesztők külön rovatba gyűjtötték egybe a szent közbenjárását kérő imádságokat, énekeket, a róla szóló könyveket és egy hittanosoknak szánt színdarabot is, melynek forrása Teleki Béla jezsuita szerzetes Szavalókönyve.

Mindazoknak, akik többet szeretnének tudni a kármelitákról, ajánljuk a magyarszéki Sarutlan Kármelita Nővérek internetes oldalát (www.karmelita.hu), mely szintén nemrégiben készült el. A honlap részletesen ismerteti a pécsi karmeliták hetven éves történetét és a kármelita lelkiséget. A nővérek az oldalon keresztül meghívót nyújtanak át mindazoknak, akik imádságos elcsendesedésre vágynak, akik szívesen bekapcsolódnak a közösségi liturgiába. A kolostor napirendjéhez és életmódjához alkalmazkodva lehetőség nyílik a magyarszéki Sarutlan Kármalita Nővérek vendégházaiban a lelki feltöltődésre.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.