Méltánytalan támadások az Egyház ellen
2007. augusztus 28., kedd 15:27

Igazságtalan, méltánytalan és durva támadások érték a Magyar Katolikus Egyházat az elmúlt napokban újságírók, politikusok és magukat értelmiséginek nevező személyek részéről a Magyar Gárda nevű szervezet megalakulásával és több más témával kapcsolatban. Értetlenül állunk az időzített egyházellenesség hulláma előtt.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia szóvivője, Német László az említett esemény napján nyilatkozott az MTI-nek és azt követően számos más médiumnak is, melyben leszögezte, hogy a zászló megáldását végző katolikus pap e cselekedetet saját nevében, egyházi elöljárók felhatalmazása és tudta nélkül végezte. Az illető személynek nincs egyházi beosztása.

Az MKPK sajnálattal értesült arról, hogy az Oktatási és Kulturális Minisztérium közleményt adott ki a miniszter és a történelmi egyházak képviselőinek augusztus 27-i találkozójáról, mert a tárgyaló felek megegyeztek, hogy nem tájékoztatják a sajtót a tárgyaláson elhangzottakról. Ráadásul a nyilatkozat tévesen azt sugallja, mintha a Katolikus Egyház képviselői nem nyilvánították volna ki egyértelműen elutasító véleményüket és nyomatékos elhatárolódásukat a szombat délutáni eseményen való papi szerepléssel kapcsolatban.

Budapest, 2007. augusztus 28.

MKPK Sajtóiroda

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.