Székely János az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye új segédpüspöke
2007. november 14., szerda 12:00

A Szentatya, XVI. Benedek pápa az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezte ki Dr. Székely Jánost, akinek a febianai címzetes püspöki címet adományozta.

Dr. Székely János 1964. június 7-én Budapesten született. Felsőfokú tanulmányait az esztergomi Érseki Papnevelő Intézetben, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, illetve Betlehemben folytatta. 1991. március 2-án szentelték pappá.

1991-1993 között káplán Érsekvadkerten.
1993-1996-ig Rómában a Pápai Magyar Intézet növendékeként biblikus tanulmányokat folytat a Pápai Gergely Egyetem mellett működő Biblikus Intézetben, ahol 1995-ben szaklicenciátust szerez.
1996-1998-ig plébános-helyettes Budapest-Erzsébetvárosban.
1997-ben teológiai doktorátust szerez a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán.
1998-2001 között plébános Budapest-Széphalmon.
2001-2005-ig a Központi Papnevelő Intézet spirituálisa.
2004-ben habilitál a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.
2005-2006-ig a budapesti Örökimádás templom templomigazgatója.

Székely János több teológiai, biblikus és lelkiségi írás szerzője, jelenleg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán az Újszövetség tanszék docense, az Esztergomi Hittudományi Főiskola tanára, 2006-tól rektora, az esztergomi Szent Anna-plébánia plébánosa. 2007-től az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében a társadalmi-oktatási-kulturális szakterület püspöki helynöke.

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.