Átadták a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjakat
2008. január 24., csütörtök 19:00

Kiss-Rigó László, a püspöki konferencia médiáért felelős püspöke Szalézi Szent Ferenc, az újságírók védőszentje ünnepén, január 24-én szentmisét mutatott be, majd a Központi Papnevelő Intézet dísztermében átadta a genfi püspökről elnevezett sajtóösztöndíjakat.

Az újságírói hivatás megbecsülésének jeléül a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2001-től minden évben meghirdeti a Szalézi Szent Ferencről elnevezett sajtóösztöndíjat, amelynek célja a keresztény értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviseletének elősegítése a nem egyházi sajtóban.

A beérkezett ajánlások alapján a püspökök testülete ebben az évben elektronikus média kategóriában Gál Ildikónak, az InfoRádió munkatársának, írott sajtó kategóriában pedig Horváth A. Attilának, a Zalai Hírlap újságírójának adományozza a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjat. A díjazottak eddigi munkásságukkal tanúbizonyságot tettek a keresztény értékrend követéséről és azt szakmailag igényesen képviselik a hazai tömegtájékoztatásban.

Indoklás

Gál Ildikó kiemelt fontosságúnak tartja a történelmi egyházakhoz kapcsolódó témák, napi aktualitások széleskörű és objektív feldolgozását. A katolikus egyház eseményeivel, rendezvényeivel évek óta rendszeresen és hozzáértéssel foglalkozik, munkáját szakmai megalapozottság, hitelesség és pontosság jellemzi. Számára a keresztény értékek közvetítése nem csupán szempont, hanem cél és feladat is egyszerre. A korrekt és alapos munkavégzés mellett hangsúlyt fektet a személyes kapcsolat ápolására az egyházi személyiségekkel, hisz egy-egy találkozás, hosszabb beszélgetés közelebb viszi a téma átlátásához, megértéséhez. Egyéni motivációja, ötletei, megbízható tudása és felkészültsége révén az általa készített anyagok értékes részét képezik a rádió adásának.
Gál Ildikó, aki öt éve dolgozik az InfoRádiónál, munkáját a jövőben is ilyen szemlélettel kívánja folytatni. Az ösztöndíjra Módos Márton főszerkesztő jelölte.

Horváth A. Attila a Pécsi Tudományegyetem történelem szakán diplomázott, majd részt vett a Pannon Lapok Társasága újságíróképzésén. 2004 óta dolgozik a Zalai Hírlapnál, az első évben gyakornokként, majd főállású alkalmazottként. A szombatonként megjelenő Hitvilág rovatban a hitélet helyi és országos aktualitásaival, az Egyházat, a hívek közösségét érintő fontosabb történésekkel foglalkozik hétről hétre. A díjazott a katolikus értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviselője, aki felkészülten és hozzáértően ír az Egyház mindennapjairól és ünnepeiről. Munkája során baráti kapcsolatot alakított ki a plébániák papságával. Fontosnak tartja, hogy abban az időszakban, amikor a társadalmi feszültségek és a politikai szembenállások uralják a közbeszédet, pozitív, a mindennapok problémáin felülemelkedő üzenetet közvetítsen az olvasók számára, akik szívesen fogadják írásait.
Horváth A. Attilát Győrffy István főszerkesztő jelölte a díjra.

Fotó: Török Viktória

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)