1987

február 19. II. János Pál pápa audiencián fogadja Lázár György miniszterelnököt.
március 2. A templomokban felolvassák a Magyar Katolikus Püspöki Kar körlevelét az egyházközségi élet megújításáról.
március 3. II. János Pál pápa Paskai László kalocsai koadjuktor érseket esztergomi érsekké, Marosi Izidor István váci segédpüspököt váci megyéspüspökké, Dankó Lászlót, a Római Pápai Magyar Intézet rektorát kalocsai apostoli kormányzóvá nevezi ki. Bánk József váci megyéspüspököt és Belon Gellért pécsi segédpüspököt felmenti tisztségéből.
március 3. Életének 71. évében elhunyt Póka György püspök, a Szombathelyi Egyházmegye kormányzója.
március 6. Életének 64. évében elhunyt Irányi László, a külföldön élő magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott püspök.
május 23. Életének 76. évében elhunyt Belon Gellért pécsi segédpüspök, lelki író.
június 5. II. János Pál pápa Dankó László kalocsai apostoli kormányzót kalocsai érsekké, Seregély István kőszegi plébánost egri érsekké, Konkoly István gencsapáti plébánost szombathelyi és Gyulay Endre szegedi plébánost szeged-csanádi püspökké nevezi ki. Ijjas József kalocsai érseket, Udvardy József szeged-csanádi megyéspüspököt és Tóth László veszprémi segédpüspököt felmenti a szolgálatból.
július 2. A Püspöki Kar Lelkipásztori Bizottsága köriratot ad ki a lelkipásztoroknak a családpasztoráció fontosságáról.
szeptember
5-6.
A Hajdúdorogi Egyházmegye alapításának 75. évfordulóján Simon Loudasamy bíboros, a Keleti Egyházak Kongregációjának prefektusa ünnepélyes szentmisét mutat be Hajdúdorogon
szeptember 13. Paskai László esztergomi érsek megáldja az új békásmegyeri plébániatemplomot.

Én vagyok az élet kenyere.