Az Egyház parancsolatai

Az Egyház öt parancsolatának célja, hogy biztosítsa a hívők számára az imádságos lelkületben, a szentségi életben, s az Isten és a felebarát szeretetében való fejlődés minimumát.

A következők:

1. Vasárnap és parancsolt ünnepeken vegyél részt a szentmisén és tartózkodj a munkától és az olyan tevékenységektől, amelyek akadályozhatják e napok megszentelését;

2. bűneidet évente legalább egyszer gyónd meg;

3. az Eucharisztiát legalább húsvétkor vedd magadhoz;

4. az Egyház által meghatározott napokon tartózkodj a húseledeltől és tartsd meg a böjtöt;

5. lehetőségeid szerint segítsd az Egyházat anyagi szükségleteiben.

(Forrás: A Katolikus Egyház Katekizmusának Kompendiuma 432.;
szintén olvasható A katolikus egyház ifjúsági katekizmusa (YOUCAT) 345.pontjában is.)

Virrasszatok, mert nem ismeritek sem a napot, sem az órát!

Árpád-házi Szent Margit

Szent Margit szülei fogadalma révén került a domonkos nővérek közé. Felnőtt fejjel maga is felvállalta szülei akaratát, teljes szívvel Istennek ajánlotta önmagát. Imádságával, a békéért való munkálkodásával szolgálta családját és nemzetét. Milyen jó lenne, ha ma is sok fiatal szülei szándékában Isten akaratát fedezné fel!

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum