Az Egyház ünnepei

Kiemelt hétköznapok:

• hamvazószerda,

• a nagyhét napjai,

• húsvét nyolcada (húsvéthétfő tanácsolt ünnep),

• november 2. (halottak napja).

Mester, mi jót kell tennem, hogy eljussak az örök életre?

Szent Bernát apát, egyháztanító

Bernát 1090-ben született burgundiai nemes családból. Négy évvel anyja halála után belépett Citeaux (innen a ciszterci rend neve) reformkolostorába. Később 12 szerzetessel új kolostort alapít Clairvaux-ban. Életműve rohamosan fejlődött, úgyhogy haláláig nem kevesebb, mint 68 új kolostor létesült. De nemcsak a szerzetesi élet felvirágoztatása foglalkoztatta, hanem az egész Egyház gondjai is. Tanácsadója volt pápáknak, püspököknek és fejedelmeknek egyaránt. Lendületes, nagy hatású szónok volt. Lelki életét jellemzik saját szavai: ?Az istenszeretet mértéke a mérték nélküli szeretet.? A sok munka és önmegtagadás idő előtt felőrölték erejét. Meghalt 1153. augusztus 20-án.

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum