Isten útjai
2008. május 20. kedd 10:39

A Szent István Könyvhétre jelentette meg Sánta János legújabb kötetét a Jel Kiadó. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának irodaigazgatója eredetileg a Magyar Katolikus Rádióban mondta el gondolatait 2006-2007-ben, amelyek a Magyar Kurír portálján is megjelentek.

Az Isten útjai című könyv nemcsak az elmúlt századokban sokszor felmerült kérdéseken gondolkodtatja el az olvasót, hanem a mindennapi élet eseményeit, a személyes élményeket, a média által felröppentett híreket is bizalommal, keresztény szemmel nézi. Sánta atya mindenki számára érthető módon világítja meg, hogy Isten tervei a rossz ellenére is győzelemre jutnak, annak ellenére, hogy a világ negatív erői sokszor szétforgácsolnak és gépiessé tesznek – olvasható a könyv előszavában.

Sánta János 1965. január 8-án született Szentesen. Teológiai tanulmányait Szegeden, majd Rómában végezte. 1990-ben szentelték pappá. 1993-ban fundamentális teológiából doktorált Budapesten. 1993-tól 2004-ig Vácott volt püspöki titkár, majd irodaigazgató, ez idő alatt fundamentális teológiát tanított az Egri Hittudományi Főiskola Levelező Tagozatán. Jelenleg a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia irodaigazgatója, emellett Aszódon és Domonyban (Váci Egyházmegye) plébános. Rövid elmélkedései minden reggel 6 óra 55 perckor hallhatók a Magyar Katolikus Rádióban és naponta elolvashatók a Magyar Kurír portálján is.

Sánta János a Szent István Könyvhét keretében május 20-án, kedden délután 16-18 között, a Ferenciek terén dedikálja új könyvét, amely a Jel Kiadó Megőrzött Hangok című sorozatának hatodik köteteként látott napvilágot.

Forrás: Fehér János/Magyar Kurír