„Erős az Isten gondviselése rajtunk és bennünk”
Százéves az Örökimádás-templom
2008. szeptember 5. péntek 10:10

Egyhetes programsorozattal ünnepli az Örökimádás-templom fennállásának 100. évfordulóját szeptember 1. és 8. között. Ennek keretében mutatott be ünnepi szentmisét Erdő Péter bíboros a kerület papjaival és az egyházmegye újonnan szentelt papjaival szeptember 4-én.

Erdő Péter szentbeszéde kezdetén az evangéliumhoz kapcsolta gondolatait: a csodálatos halfogás evangéliumi híradása nemcsak Péter apostol, hanem az egész Egyház életére, küldetésére is irányt mutat. A tanítványok Jézus szavára újra kivetik a hálót, mert egyszerűen azt akarják tenni, amit ő mond nekik. Amikor Jézus emberhalászatra küldi őket, arra szólítja az egész Egyházát, hogy azt adják tovább az embereknek, amit tőle kaptak: „az örömhírt, az üdvösség örömhírét. Mert ez az, ami az embereket megmenti, ez az, ami a halfogás igazi eredménye.”

A templom küldetéséről a főpásztor elmondta: „A szentségimádás nem csupán jámbor szokás, hanem tanúságtétel katolikus hitünkről. Annak megvallása, hogy az Oltáriszentségben Krisztus Urunk valóban jelen van.” A szentbeszéd végén azért fohászkodott a bíboros, hogy e templom „egyre hatásosabban, egyre több áldást hozva teljesítse nevéhez méltó küldetését és valóban az örök imádás háza legyen.” (Erdő Péter bíboros szentbeszéde Magyar Kurír Dokumentumok rovatunkban olvasható.)

A szentmise végén a főpásztor az Oltáriszentség igaz tiszteletére buzdított, amely a papi hivatás legjobb előkészítője. „Az Oltáriszentség tiszteletéből és szeretetéből sugározzon a papi hivatás és a keresztény hivatás megújulása egész városunkra, egész egyházunkra.”

A centenáriumi ünnepségek keretében a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia több tagja is mutat be szentmisét a hét folyamán. A szeptember 8-ig folytatódó programokról részletesen olvashatnak az Örökimádás-templom honlapján.