Díjat nyert a fehérvári Szent Imre-kiállítás
2008. október 7. kedd 13:11

A Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Bizottsága Opus mirabile 2007-díjban részesítette a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Szent Imre 1000 éve című kiállítását és a tárlat katalógusát.

A díj tizennégy éves történetében először részesült egyházmegyei fenntartású intézmény e jelentős szakmai elismerésben, melynek rangját emeli, hogy a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum mellett csak budapesti országos múzeumok kiállításai kapták ebben az évben a művészettörténész szakma elismerését. A díjat vidéki és egyben egyházi kiállítás a székesfehérvári tárlat mellett eddig csak az 1996-os pannonhalmi Mons Sacer 996-1996. című kiállításnak ítélték oda.

Az Opus mirabile-díjat Galavics Géza akadémikus, a Művészettörténeti Bizottság elnöke adja át a Magyar Tudományos Akadémia székházában október 8-án, Magyarok Nagyasszonya ünnepén Smohay Andrásnak, a kiállítás kurátorának és Kerny Teréziának, a katalógus szerkesztőjének. Az ünnepségen részt vesz Spányi Antal megyéspüspök, az intézmény fenntartója.