Országfelajánlás Mária lábánál
2008. október 15. szerda 10:30

Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek áldotta meg a Hercegszántó melletti Máriakert kegyhelyen felállított tíz és fél méteres Mária-szobrot október 13-án.

A településről elszármazott, Amerikában élő Vöő Sándor 2006-ban fordult a falu plébánosához, Polyák Imréhez egy Mária-szobor felállításának tervével. Az alkotást a Pécsett élő Rigó István szobrászművész két év alatt készítette el.

Feigl József polgármester köszöntőjében felhívta a figyelmet, hogy a 2300 lakosú község címere is Mária mennybemenetelét ábrázolja, valamint a településen található ortodox és katolikus templomot is Mária tiszteletére szentelték fel.

Bábel Balázs érsek a főegyházmegyéből és az érseki tartomány más részéről is érkezett papokkal együtt rózsafüzért imádkozott, majd megáldotta a Mária-szobrot és az alkotás mellett felállított márványkeresztet. A főpásztor a szentmise után egyházmegyéjét, a magyar egyházat és a magyar nemzetet az itt élő nemzetiségekkel együtt Magyarok Nagyasszonya oltalmába ajánlotta.

A helybeliek azonnal megszerették a település új büszkeségét, amely a világ egyik legnagyobb Mária-szobra. Egyikük találóan megállapította: a Szűzanya e szobor által is üzenni akar nekünk. Tekintete szomorú, mert aggódik a világ jelenlegi állapota miatt, kezének kérő mozdulata pedig jelzi, hogy nem szűnik közbenjárni értünk Fiánál, Jézus Krisztusnál.

Magyar Kurír/Sajtóiroda