A világ fiataljaihoz szólt a pápa
2008. október 29. szerda 15:00

XVI. Benedek pápa – elődjéhez hasonlóan – nagyon fontosnak tartja a fiatalok megszólítását, ezért folytatja a II. János Pál által elindított ifjúsági világtalálkozók sorozatát. A Sydney-ben július 13–21. között megrendezett XXIII. Ifjúsági Világnapra a Szentatya személyesen is ellátogatott. Az ausztráliai út során elhangzott beszédeit adja közre a Szent István Társulat A sydneyi Ifjúsági Világtalálkozó című füzetben.

„Megkapjátok a reátok leszálló Szentlélek erejét” – idézte XVI. Benedek az Apostolok cselekedeteinek szavait az ifjúsági világnap ünnepi szentmiséjén a világ minden részéről összesereglett fiataloknak. Hangsúlyozta, hogy a Szentlélek a szeretet lelke, amely az Úrhoz és egymáshoz köti a híveket, s egyúttal a világosság lelke is, amely segít abban, hogy meglássuk Isten tetteit magunk körül. A Szentatya számadásra késztette a katolikus ifjakat, hogy ők mit fognak majd a következő nemzedékekre hagyni. Rámutatott, hogy az ő hitükre, nagylelkűségükre és tanúságukra van szüksége az egyháznak a megújuláshoz, ezért arra kérte a fiatalokat, hogy merjenek igent mondani Isten hívására.

A katolikus egyházfő a nyitottság erejét a saját példájával is megmutatta, amikor a többi keresztény felekezet ausztráliai vezetőivel, illetve más vallások képviselőivel találkozott. Az Alive életvédő program résztvevőit is meglátogatta, hogy az élet tiszteletének jelentőségére rávilágítson. A Szentatya találkozott a világnap szervezőivel és önkénteseivel, valamint az ausztrál püspökökkel, szeminaristákkal és szerzetesnövendékekkel is. A hozzájuk intézett szavakat éppúgy tartalmazza a kötet, mint a kormányzói palotában rendezett fogadás pápai beszédét és a sydney-i repülőtéren elhangzott búcsúmondatokat.

A füzet függeléke röviden összegzi Ausztrália történelmét és vallástörténetét, valamint dióhéjban ismerteti Boldog MacKillop Mária Ilona szerzetesnő életét, akinek a példájára a Szentatya többször is ráirányította a fiatalok figyelmét.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)