Megújult a dorogi Bányásztemplom
2008. december 5. péntek 11:00

Erdő Péter bíboros ünnepi szentmise keretében áldotta meg a felújított dorogi Bányásztemplomot december 4-én, Szent Borbála napján.

A dorogi Bányásztemplomot, ami Gáthy Zoltán építészmérnök tervei alapján, a bányászok és a bányatársulat adományaiból épült, 1931 augusztusában szentelték fel. A templom a dorogi bányászhagyományok őrzésének kiemelkedő helyszíne, ezért felújítását az önkormányzat és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye közösen finanszírozta. Az öt évig tartó rekonstrukció során több tízmillió forintot fordítottak az épületre. A külső felújítás után parkosították a templom környezetét, majd idén elkészült a belső felújítás is. Eredeti állapotára állították vissza a bányász-mellékoltárt, felújították Kákonyi Asztrik ferences templomfestő oltárfreskóját és restaurálták a templom Szent Borbála-szobrát is.

A bíborost Kis-Maly László plébános és Tittmann János polgármester köszöntötte. A zsúfolásig megtelt templomban Buchner Antal karnagy bányászmiséje hangzott el a dorogi Bányász Fúvósegyüttes közreműködésével. Az ünnepi szentmise keretében Erdő Péter megáldotta  az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület Dorogi Szervezetének zászlaját.