Ülésezett a püspökök testülete
2009. március 4. szerda 15:02

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia március 3-án megtartotta tavaszi rendes ülését. Ezen a testület tárgyalt arról, hogy a Vatikán útmutatása és jóváhagyása alapján egy helyen változik a magyar nyelvű szentmise szövege.

A változásról – amely pünkösdkor lép életbe – a konferencia körlevélben fogja tájékoztatni a lelkipásztorokat.

Az Isteni irgalmasság ünnepéhez kapcsolódóan, április 18-án első alkalommal kerül megrendezésre a „Bizalom az irgalmas Istenben” című országos konferencia a budai ciszterci Szent Imre-templomban. A konferencia fővédnöke Katona István egri segédpüspök.

Immár hagyományosan a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhely ad otthont a szlovák-magyar engesztelő imanapnak, amelyre idén június 6-án kerül sor. Az ünnepi szentmisét 12 órakor Tomáš Galis megyéspüspök, a Zsolnai Egyházmegye főpásztora mutatja be.

A püspöki konferencia az ülés során nagy figyelmet szentelt a Nyugat-Európában és Amerikában élő magyar ajkú hívek anyanyelvi lelkipásztori gondozásának és az ezzel kapcsolatban felmerülő gyakorlati kérdéseknek.

Március 3-án a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyilatkozatot adott ki az utóbbi időben elharapódzott erőszakos cselekményekkel kapcsolatban. A nyilatkozat szövege itt letölthető.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Pro Ecclesia Hungariae-díjat adományozott P. Izmindy Antal lelkipásztornak. A kitüntetéssel a testület tiszteletét fejezi ki Izmindy atyának több évtizedes, áldozatos munkájáért, amelyet az Olaszországban élő magyar hívek lelkipásztori szolgálatában végzett. A díjat a püspöki kar nevében Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok püspöke adta át március 1-jén Milánóban.

A püspöki kar nevében Erdő Péter bíboros Pro Cultura Christiana-díjat adott át Udvardi Erzsébet festőművésznek március 3-án elkötelezett művészi munkájáért, amelyet áthat a keresztény hit és a Katolikus Egyházhoz való gyermeki ragaszkodás.