Főegyházmegyei ministránstalálkozó Egerben
2009. május 25. hétfő 18:44

Éljetek méltón hivatásotokhoz!  – ezzel a mottóval rendezték meg az idei ministráns találkozót május 23-án Egerben, amelyre mintegy másfél ezer gyermek és fiatal, valamint kísérő érkezett az Egri Főegyházmegyéből Ternyák Csaba érsek meghívására. Az idei esemény a Szent Pál-évhez kapcsolódott. Az esemény vendége Piero Marini érsek volt, aki II. János Pál pápa,  majd XVI. Benedek pápa szertartásmestere volt.

A megérkezett ministránsok az érsekség udvarán öltötték fel liturgikus ruháikat, majd a Széchenyi utcán keresztül hosszú sorokban vonultak a bazilikába, ahol 10 órakor kezdődött az ünnepi szentmise. A szentmise kezdetén Ternyák Csaba érsek köszöntötte a megjelent ministránsokat, papokat, hitoktatókat és a szentmise főcelebránsát: Piero Marini érseket.

Piero Marini érsek beszéde itt olvasható.

A szentmisén a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium kórusa énekelt Velkey Klára vezetésével, orgonán közreműködött Urbán Péter karnagy.

A szentmisét követően csoportok alakultak a délutáni foglalkozáshoz, amelyekre ebéd után különböző helyszíneken került sor. Szent Pál élete, hivatása állt az egyes foglalkozások középpontjában. Előadások, filmvetítések, vetélkedők hozták közelebb a ministránsokhoz Szent Pál alakját.

A Találkozó záró eseményére a bazilikában került sor, ahol a ministránsok kérdésekkel fordulhattak Piero Marini érsekhez. Sok érdekes élmény, tapasztalat hangzott el életéről, gyermekkoráról, hivatásáról és a pápák melletti szolgálatáról.

Szarvas István/katolikus.hu