Megtévesztő szórólapok Szombathelyen is
2009. május 29. péntek 09:58

Veres András megyéspüspök nyilatkozatban tiltakozik az ellen a szavazásra buzdító szórólap ellen, melyen a szombathelyi székesegyház és a jáki templom megjelentetésével azt sugallják, mintha azokat az elmúlt öt év folyamán európai uniós támogatással újították volna fel. A szombathelyi főpásztor tiltakozását az alábbiakban adjuk közre.

A mai postával Szombathelyen és környékén bizonyára sokan kaptak az MSZP-től egy szavazásra buzdító szórólapot. Ebben a levélben két fényképen is egy-egy egyházi épület látható, a szombathelyi székesegyház és a jáki templom. Ezek olyan szövegösszefüggésben nyertek elhelyezést, amelyek azt sugallják, hogy uniós segítséggel ezek az épületek is megújultak: Az elmúlt időszakban az ország uniós fejlesztési terveinek keretében itt helyben is sok mindent sikerült megvalósítani közös terveinkből a kormány és az Európai Unió támogatásával…

Döbbenettel olvastam ezeket a sorokat, hiszen a képeken is jól látható, hogy az említett épületeken az elmúlt öt évben semmiféle felújítás nem történt, bár nagy szükség volna rá. Mindezek ellenére e szórólap készítői engedélyünk nélkül és a megtévesztés szándékával jelentették meg ezeket a fotókat.

Mint a Szombathelyi Egyházmegye püspöke tiltakozom ezen eljárásmód ellen, amely alkalmas arra, hogy sokakat megtévesszen véleményformálásukban és szavazási szándékukban. Úgy látszik ez is a hazugságáradat egyik újabb megnyilvánulása.

Szombathely, 2009. május 29.

Dr. Veres András sk.
szombathelyi püspök