Szlovák püspök vezetésével imádkoznak a két nép barátságáért
2009. június 4. csütörtök 11:07

A ferences lelkiség pápai jóváhagyásának 800. évfordulóját ünneplő szerzetesek meghívására Tomaš Galis zsolnai megyéspüspök, Varga Lajos váci segédpüspök, Seregély István nyugalmazott érsek és Julius Janusz apostoli nuncius mutat be szentmisét június 6-án Mátraverebély-Szentkúton a szlovák és a magyar nemzet békéjéért, és ajánlja a Szentkúti Szűzanya és Szlovákia Patrónájának oltalmába a két népet.

A zarándoklat hálaadás a két egyház közötti kulturális és tudományos együttműködés élénküléséért, kérve, hogy mindkét ország nemzetpolitikáját hassa át az evangélium szelleme. A nemzeti kegyhelyet ellátó ferencesek hívják a szlovák és magyar testvéreket a határ mindkét oldaláról, hogy „emeljük a két nemzet fölé az imádság hídját, aminek építése két oldalról kezdődik, az Égre irányul, de csak akkor lesz teljes, ha összeér!”

Az elmúlt évben június 28-án tartott imanapon a szlovák és a magyar csoportok papjaik vezetésével már kora reggeltől érkeztek a búcsújáróhelyre, a zarándoklat után pedig több egyházközségben is folytatták annak a falajánlásnak a megújítását, melyet Erdő Péter bíboros és Orosch János püspök vezetésével mintegy kétezer-ötszázan imádkoztak Mátraverebély-Szentkúton.

Az imanap programja:
9.00-tól csoportok fogadása
10.45 rózsafüzér
11.30 Mária-köszöntő
12.00 szentmise, a két nemzet fölajánlása a Szűzanyának a kihelyezett kegyszobor előtt
15.00 litánia