Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius és Hiller István kulturális miniszter találkozója
2004. november 19. péntek 19:09

A találkozóról a Magyarországi Apostoli Nunciatúra sajtóközleményt jelentetett meg. (Képünkön: Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius )

Budapest: Az Apostoli Nunciatúra sajtóközleményben erõsíti meg az MTI híre alapján több helyütt megjelent híradást, amely szerint november 17-én Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius találkozott Hiller István kulturális miniszterrel. "A találkozó célja az 1997. június 20-án aláírt és 1998. április 3-án jóváhagyott, a Katolikus Egyház magyarországi közszolgálati és hitéleti tevékenységének finanszírozásáról szóló megállapodás megtartására való szilárd akarat kifejezése volt" – áll a közleményben.

A találkozót november 15-én a négy magyarországi történelmi egyház képviselõinek és Hiller István miniszternek megbeszélése elõzte meg.Ismeretes: a 2005.évi állami költségvetésrõl szóló törvénytervezet (T/11700) módosítani kívánja a CXXIV/1997. törvényt és egyéb rendelkezéseket, amelyek kifejtik az idézett Magyarország és Szentszék közötti megállapodást.

A találkozó célja a fent említett Nemzetközi Megállapodás rendelkezései megsértésének elkerülése volt.

A nunciatúra sajtóközleménye szerint a találkozó a kölcsönös bizalom légkörében zajlott, a megbeszélésen „Hiller miniszter úr biztosította az Apostoli Nunciust, hogy a "pacta sunt servanda” elvét a magyar kormány ebben a helyzetben is meg fogja tartani” .

(forrás: Magyar Katolikus Rádió/Magyar Kurír)