A Magyar Katolikus Kultúra Napjai: szeptember 15-17.
2009. szeptember 10. csütörtök 16:07

A Magyar Katolikus Egyház művészeti értékeinek bemutatására, szélesebb körű megismertetésére a püspöki konferencia ez év szeptember 15. és 17. között első alkalommal rendezi meg a Magyar Katolikus Kultúra Napjait. A háromnapos rendezvény során mintegy 50 településen, közel 100 kulturális program segíti az egyházi kultúra gazdagságának megismerését: a templomokhoz hasonlóan az egyházmegyei gyűjtemények ingyenes nyitva tartással, különleges kincseik bemutatásával, tárlatvezetéssel várják a látogatókat.
Több egyházmegyében szerveznek előadásokat, tanácskozást vallás és kultúra kapcsolatáról, valamint kiállítások, irodalmi estek, hangversenyek is találhatók a programok között.

A programsorozat országosan a Szent István Társulat új könyvesboltjának megnyitójával indul szeptember 15-én 16 órakor. Ennek keretében  Erdő Péter bíboros, az Apostoli Szentszék Könyvkiadójának fővédője és Veres András püspök, a rendezvény szervezőbizottságának elnöke áldja meg a Stephanus Könyvesházat (Budapest V., Kossuth Lajos u. 1.).

A Magyar Katolikus Kultúra Napjainak programjait a http://kultura.katolikus.hu címen elérhető honlapon gyűjtjük össze, és folyamatosan bővítijük a beérkező újdonságokkal. A honlapon településenként, egyházmegyénként és naptári rendben is áttekinthetők az egyes események.

A honlapot a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának munkatársai készítik. A további programajánlókat a sajto [kukac] katolikus.hu e-mail címre várjuk.