Az EBESZ képviselőjével tárgyaltak az egyházak vezetői
2009. szeptember 15. kedd 13:35

Knut Vollebaekkel, az EBESZ nemzeti kisebbségekkel foglalkozó főbiztosával találkozott Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök, Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke, Prőhle Gergely, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője, Feldmájer Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnöke és Zoltai Gusztáv, a MAZSIHISZ ügyvezető igazgatója.

A főbiztos kezdeményezésére létrejött munkareggelin, melyet megelőzött az egyházi vezetők neki címzett levele, a felek megtárgyalták a szlovák nyelvtörvény életbe lépését követő helyzetet. Az egyházi vezetők megosztották a főbiztossal saját felekezeteik tapasztalatait a szlovákiai magyar nyelvhasználattal kapcsolatban.

A magyarországi történelmi egyházak vezetői méltányolják Knut Vollebaek erőfeszítéseit, fontosnak tartják, hogy tevékenységével továbbra is segítse a két ország közötti kapcsolatok rendezését, és hogy a szlovákiai nyelvtörvény végrehajtását, remélhető módosításait folyamatosan monitorozza.