Ülést tartott a Püspöki Konferencia
2004. december 2. csütörtök 15:45

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia november 30. és december 2. között megtartotta rendes téli ülését. A testület tájékozódott a Magyar Katolikus Rádió működéséről. Meghallgatta Spányi Antal püspök-vezérigazgatót, Juhász Judit vezérigazgató-helyettest és Frischmann Gábor műszaki igazgatót az eddigi tevékenységről. A hallgatói visszajelzések alapján megállapítható, hogy nagy örömmel fogadták a rádió elindulását.

Egyetlen nehézség, hogy sugárzott formában nem hallható még az egész országban. Március végére ígéri az Antenna Hungária a két új adó beindítását, amely segítségével az egész országban fogható lesz az adás. A rádió egyébként világszerte hallgatható az interneten és Magyarország területén több nagy városban  kábelen is. (Kábelen Budapesten is kiváló minőségben fogható a műsor - a Szerk.)

Mindszenty József
bíboros halálának 30. évfordulóján, 2005. április 30-án nemzeti zarándoklatot szerveznek Esztergomba.

A püspöki konferencia beszámolót hallgatott meg a 2005. évi költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos vitákról.

A testület foglalkozott a jövő évben esedékes Nemzeti Eucharisztikus Kongresszus előkészületeivel. Az eseményre 2005. szeptember folyamán kerül sor.

A püspöki konferencia hittankönyv pályázatot hirdet 6-12. osztályos tanulók számára.

A püspökök megtárgyalták és elfogadták három egyházmegyés pap jelölését a Pápai Magyar Intézetbe: Bolla István kaposvári, Kecskés Attila váci és Tari Zsolt debrecen-nyíregyházi egyházmegyések.