III. Országos Ökumenikus Véradás
2004. december 8. szerda 18:41

Adj vért és ments meg három életet! A vér ajándék!
Az idei adventben is segíthetünk bajbajutott embertársainkon.

Az Országos Vérellátó Szolgálat az "Adj vért és ments meg három életet" programsorozata keretében, a történelmi egyházakkal és a Magyar Vöröskereszttel közösen, – immáron harmadik alkalommal – „A vér ajándék” elnevezéssel Országos Ökumenikus Véradást szervez.

Az OVSZ az ünnepek előtti héten (2004. december 16-23.), a véradóállomásokon fogadja a véradásra jelentkezőket. A programban résztvevő egyházak országos véradás szervezésében történő részvételükkel kifejezik elkötelezettségüket a véradás fontossága, a feltétel nélküli adás és segítségnyújtás szellemisége mellett.

E rendkívüli esemény jelentős tényezője, hogy a felhívásra megjelenő véradók hozzájárulnak az ünnepekkor szükséges tartalékképzéshez.