Tanulunk pályázni
2004. december 9. csütörtök 15:35

Az Európai Unióba való belépéssel lehetőség nyílik arra, hogy a Katolikus Egyház oktatási, karitatív és egészségügyi intézményei, valamint az egyházi műemlékek és gyűjtemények különböző uniós pályázatokon fenntartásukhoz, működésükhöz, felújításukhoz anyagi támogatásban részesüljenek.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának szervezésében december 9-én kétnapos tapasztalatcserén és továbbképzésen vesznek részt az egyházmegyék és a szerzetesrendek gazdasági vezetői. A mostani találkozónak az is a célja, hogy meginduljon az Egyházon belül a folyamatos és összehangolt pályázatfigyelés és szakszerű pályázatírás, mert csak így van esély az uniós pályázatokon való eredményes részvételre.