Jöjj, Szentlélek, Úristen!
2012. május 25. péntek 10:30

A húsvéti idő lezárását, a Szentlélek eljövetelét ünnepli az Egyház május 27-én, pünkösdvasárnap. Az Egyház megszületésének és a Krisztustól kapott missziós küldetésnek az emlékére a püspökök - szerte a világon - ilyenkor szolgáltatják ki a bérmálás szentségét.

Az Apostolok Cselekedeteiben olvashatjuk a Szentlélek kiáradásának történetét, amely leírja, hogy az apostolok mindenkinek a saját nyelvén hirdetik az evangéliumot. Isten a nyelvek csodájával hozta létre azt az egységet, amely a közös hit megvallásával kapcsolja össze a különböző nyelven beszélő embereket. Ezzel született meg az első pünkösdkor a katolikus, vagyis egyetemes egyház.

A pünkösdi ünnep során három fontos eseményre emlékezünk: ekkor jött el a Szentlélek, mint Krisztus megváltó tettének gyümölcse és beteljesítője; ekkor alapította meg Krisztus az egyházat, valamint az egész világra kiterjedő missziós munka is kezdetét vette.