Megkezdődött a családok világtalálkozója Milánóban
2012. május 30. szerda 11:34

Május 30. és június 3. között, hetedik alkalommal rendezik meg a Családok Világtalálkozóját, amelyet ezúttal Milánó lát vendégül. A rendezvény csúcseseménye XVI. Benedek pápa háromnapos lelkipásztori látogatása lesz.

1500 újságíró kért akkreditációt, hogy közvetlen közelről követhesse az eseményt. A világ minden részén működésbe léptek a hírügynökségek, a sajtó, a rádió, televízió és az internetes hírportálok. Európa számos országából, köztük Angliából, Franciaországból, Lengyelországból és Magyarországról is érkeznek médiaszakértők. Amerikát az Egyesült Államok, Kanada, Argentína, Brazília, Mexikó és a Dominikai Köztársaság képviseli. Ázsiából a Fülöp-szigetek és Indonézia újságírói vannak jelen. Az oroszországi, dél-afrikai és algériai média is érdeklődik az esemény iránt. Negyven tv-állomás közvetíti élőben a Szentatya milánói látogatásának eseményeit és tájékoztat az öt földrész nyolcvan országából érkező családok találkozójáról.

A pápa június elsején délután érkezik a lombard fővárosba, ahol a dómtéren köszönti a lakosságot. Este a Scala operaház ad hangversenyt tiszteletére. Szombaton XVI. Benedek a milánói egyház különböző részlegeivel és a politikai élet képviselőivel találkozik; este jelen lesz a családok tanúságtevő ünnepén. Szentháromság vasárnap mutatja be a Szentatya a családok hetedik világtalálkozójának ünnepi szentmiséjét, amelyet élő adásban közvetítenek országos és nemzetközi tv-csatornák.

A milánói dóm homlokzatán már látható a pápa gigantikus méretű arcmása. Pünkösdvasárnap óta érkeznek családok a világ öt földrészéről.

Szent Ambrus egyházának nevében Angelo Scola bíboros, a város érseke nyilatkozott a Vatikáni Rádiónak. Háláját fejezte ki Benedek pápának azért, hogy háromnapos látogatással tiszteli meg a várost és a találkozót. Különleges ajándékként méltatta az eseményt: a családok világtalálkozója és a Szentatya jelenléte az egész egyházmegyében, de a civil társadalomban is előtérbe helyezte azt a mindennél értékesebb ajándékot, amit a család képvisel. „Meg vagyok győződve arról, hogy a családok e találkozója a jelenlegi nehéz helyzetben a remény és a bizalom üzenetét hirdeti mindenki számára" – hangsúlyozta a milánói főpásztor.

Angelo Scola érsek végül örömmel számolt be az előkészületekről: plébániák, közösségek, csoportok, mozgalmak százai fáradoztak hónapok óta a családtalálkozó megszervezésén. Milánói és lombard családok sokasága nyitotta ki otthonának ajtóit, hogy saját költségére vendégül lássa a külföldről jövő családokat.

Forrás: Vatikáni Rádió/Magyar Kurír