Az egyház társadalmi szerepvállalásáról tanácskozik a CCEE
2012. augusztus 29. szerda 11:49

Az egyház elkötelezettsége az európai társadalmi összetartás előmozdításában - ez a címe annak a találkozónak, amelyet szeptember 3-tól 5-ig tartanak Nicosiában az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa, a CCEE szervezésében.

Válság idején, mint a mostani időszakban, a mindennapi életben olyan választásokra van szükség, amelyeket nem a pillanatnyi körülmények, lehetőségek határoznak meg, hanem szem előtt tartják a közösségi életet, a társadalmi összetartást. Mi ma a társadalmi kohézió alapja? Melyek azok az elemek, amelyek helyi és európai szinten veszélyeztetik megvalósulását? Lehetséges-e egy olyan egységes Európa, amely megfeledkezik keresztény gyökereiről? Mi az egyház szerepe ezen a téren? Többek között ezeket a kérdéseket vitatják meg a ciprusi fővárosban az európai püspöki konferenciák szociális kérdésekért felelős püspökei és küldöttei.

A találkozón Giampaolo Crepaldi trieszti püspök elnököl. A mintegy 30 résztvevőt Juszef Szueif, a ciprusi maroniták érseke fogadja. A megbeszéléseket Angelo Bagnasco bíboros, genovai érsek, a CCEE elnökhelyettese nyitja meg.

Szeptember 5-én, szerdán a résztvevők találkoznak az ország polgári hatóságaival és felkeresik a keresztény vallási és kulturális élet jelentőségteljes helyeit. A találkozóra a ciprusi EU-elnökség alkalmából kerül sor.

Forrás: Vatikáni Rádió/Magyar Kurír