Kétezer diákot támogat a Karitász
2012. szeptember 17. hétfő 10:05

A Katolikus Karitász minden évben kiemelt figyelmet szentel az iskolakezdésre, különösen azokra a családokra, amelyek számára nehézséget jelent gyermekeik alapfelszerelésének beszerzése. A Magyar Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete évről évre segíti országszerte a rászoruló családokat utalványokkal, illetve tárgyi adományokkal egyaránt.

Az idei évben közel 20 millió forinttal támogatja a szervezet az iskolás gyermekeket. Országszerte összesen mintegy kétezer diák részesül támogatásban, amelyet utalvány formájában kapnak meg a családok.

Emellett a Karitász egyházmegyei központjai iskolatáskákat, tornacipőket, tanszereket – tolltartó, ceruza –, kötelező szépirodalmi műveket egyaránt adományoznak a rászorulóknak.

Szeptember során a 1356-os adományvonalra érkező hívásokat szintén az iskolás gyermekek támogatására fordítja a Karitász. Ez hívásonként 500 forint támogatás a gyermekeknek! Hívjon, hogy segíthessünk!