150 tonna élelmiszer gyűlt össze a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés során
2013. március 27. szerda 15:47

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett nagyböjti élelmiszer-gyűjtési akció során ismét rekordmennyiségű adomány gyűlt össze hazánk templomaiban, mintegy 150 tonna élelmiszer.

Az egyhetes akció során összesen több mint 150 tonna élelmiszert gyűjtöttek össze az egyházmegyék plébániái a rászorulók számára. Az adományokat a plébániai karitászcsoportok osztották szét a napokban a családok közt. A plébániákon megmaradó adományokat az egyházmegyei karitászközpontok összegyűjtötték, ajándékcsomagokat állítottak össze és szétosztották további nehéz sorban lévő családoknak.

Az átlagosan tíz kg-os csomagok tartalma: liszt, olaj, rizs, cukor, tészta, konzervek, tea, készétel konzervek és édesség. Az ajándékcsomagokat több helyen kiegészítették húsvéti apróságokkal a gyermekek számára.