Ars Sacra Fesztivál – hetedik alkalommal
2013. szeptember 13. péntek 11:22

A szakrális művészeteket középpontjába állító Ars Sacra Fesztivált hetedik alkalommal rendezik meg szeptember 14. és 22. között. A  kilencnapos programsorozat keretében a nagy budapesti múzeumoktól a vidéki gyűjteményekig, a kis falusi kápolnáktól és zsinagógáktól a Szent István-bazilikáig, sok-sok helyszínen több száz program várja az érdeklődőket.

Az idei programsorozatot Erdő Péter bíboros nyitja meg a Magyar Nemzeti Múzeumban szeptember 13-án, pénteken 15 órakor. Köszöntőt mond: Csorba László, a múzeum főigazgatója.

Az ingyenesen látogatható rendezvényekre (képző- és iparművészeti kiállítások, koncertek, színházi, irodalmi előadások, tárlatvezetések, tematikus séták, gyerekprogramok) tavaly több mint 50.000-en látogattak el.

Idén is kiemelt esemény a Templomok Éjszakája: szeptember 14-én nyílnak meg a különböző felekezetek templomai országszerte és határokon túl. Változatos programjaikkal közel 100 helyszínen várják a látogatókat.

A gazdag programkínálatból a fesztivál honlapján szemezgethetnek.