Udvardi Erzsébet festményei díszítik az idei húsvéti bélyegeket
2014. március 28. péntek 13:45

A világon egyedülálló módon tizenöt bélyegképet tartalmazó bélyegíven mutatja be Jézus szenvedéstörténetét és feltámadását a Magyar Posta. A húsvét alkalmából március 28-án megjelenő íven Udvardi Erzsébet festőművész – a fertődi Szent Kereszt-templomban található – keresztút-ábrázolásának reprodukciója látható. Ezzel egyidejűleg a posta egy általános forgalmú bélyeget is kibocsátott, amelyet a Kossuth-díjas művész Felismerés című alkotása díszít. Ez utóbbit a bélyegek ünnepélyes bemutatóján Erdő Péter bíboros bocsátotta forgalomba.

A bíboros az ünnepélyes bélyegbemutatón elmondta: nem lehet szebben megünnepelni a húsvétot, mint hogy végigjárjuk Jézussal a keresztutat egészen a feltámadásig. A főpásztor szerint a bélyeg olyan hivatalos megjelenés, mint egy köztéri szobor: egy egész társadalom megbecsülését fejezi ki azok iránt, akiket a bélyegek ábrázolnak, és azok iránt az értékek iránt, amelyek rajtuk megjelennek.. A bíboros hangsúlyozta: a Magyar Katolikus Egyháznak hosszú évtizedek óta kiváló kapcsolata van a Magyar Postával. A különböző keresztény ünnepekhez kötődő bélyegek mellett  évfordulóknak, például a Hajdúdorogi Egyházmegye alapítása évfordulójának is szentelt már a posta bélyeget. Nagy katolikus személyiségek is rendre megjelennek rajtuk: legutóbb  három magyar vértanú, Boldog Meszlényi Zoltán Lajos, Boldog Sándor István és Boldog Bogdánffy Szilárd arcképével jelentetett meg kiadványt a Magyar Posta.

fotó: Thaler Tamás

A teljes cikk itt olvasható.