Papszentelések augusztusban és szeptemberben
2014. augusztus 5. kedd 12:03

A hagyományoknak megfelelően a papszentelést a görögkatolikusok Miskolcon, a bencések Pannonhalmán a nyár második felében augusztusban és ősz elején szeptemberben tartják.

Papszentelés a Miskolci Apostoli Exarchátusban:

Orosz Atanáz püspök exarcha  augusztus 6-án 10 órától a Mucsonyi Görög katolikus templomban Urbán Ariel alszerpapot diakónussá szenteli, augusztus 10-én 10 órától a Sárospataki Görög Katolikus templomban Gorcsa Péter diakónust áldozópappá szenteli, szeptember 28-án 10 órától a Miskolc-Belvárosi Nagyboldogasszonyról nevezett püspöki székesegyházban Buka Gábor diakónust áldozópappá szenteli.

Papszentelés Pannonhalmán:
Augusztus 6-án, szerdán 11 órakor a Pannonhalmi Bazilikában a szentmise keretében Várszegi Asztrik főapát-püspök imádsága és kézrátétele által a papság szentségében részesül Gérecz Imre, Bokros Márk. Ugyanezen a napon a Laudes keretében ölti magára a szerzetesruhát Koczka Géza és Biriszló Bence.