Bíró László püspök miniszteri elismerést kapott a családokért végzett munkájáért
2015. május 22. péntek 19:01

A szociális és családügyi területen kiemelkedő munkát végző szakembereket és művészeket, köztük Bíró Lászlót, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) családreferens püspökét tüntette ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere egy május 22-i budapesti rendezvényen.

Balog Zoltán a Petőfi Irodalmi Múzeumban – Novák Katalin és Czibere Károly államtitkárral – díjakat adott át a szociális és családügyi területen kiemelkedő tevékenységet végző szakembereknek és művészeknek.

Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár a díjazottakat méltatva arról beszélt, rajtuk keresztül mondanak köszönetet azoknak a szakembereknek, akik nap mint nap ugyancsak a családokért dolgoznak, segítséget és támogatást nyújtanak a számukra.

Az ünnepségen az emberi erőforrások minisztere által adományozható Pro Familiis díjat vehetett át Bíró László katolikus tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családokért felelős tagja.

Bíró László Szekszárdon született 1950. október 31-én. Szülővárosában szentelték pappá 1974. június 23-án.

A Pécsi Egyházmegye szolgálatában tevékenykedett püspökké szenteléséig. 1994-ben II. János Pál pápa Castrae Galbae-i címzetes püspökké és kalocsa-kecskeméti segédpüspökké nevezte ki. 1994. május 21-én szentelték püspökké a kecskeméti társszékesegyházban.

2005–2009-ig a Központi Papnevelő Intézet rektora volt Budapesten. 2008 novemberében XVI. Benedek pápa kinevezte Magyarország katonai ordináriusává. Beiktatására 2009. január 9-én került sor a Szent István-bazilikában, Budapesten.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családreferense, a Magyar Katolikus Családegyesület elnöke. Húsz éve a Csütörtöki Csoport (közkeletű nevén Csücsop) budapesti katolikus ifjúsági közösség lelkivezetője. 2004 óta minden hónapban levelet ír a családoknak Hívom a családokat címmel.

2012-ben Pro Urbe Szekszárd Emlékplakettel és a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjének polgári tagozatával tüntették ki.

Fotó: Lambert Attila