Pap-és diakónus szentelések 2015-ben
2015. június 10. szerda 12:33

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 20 újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.
A Miskolci Egyházmegyében a  pap- és diakónus szentelést későbbi időpontban tartják, erről később adunk információt.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Bosák Nándor megyéspüspök Szent László király ünnepén június 27-én, szombaton Nyíregyházán a Magyarok Nagyasszonya társszékesegyházban a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisén áldozópappá szenteli Mészáros Zsolt diakónust és diakónussá szenteli Markovics Balázs akolitust.

Egri Főegyházmegye:
Ternyák Csaba érsek június 20-án, szombaton, az egri Bazilikában, a 10 órakor kezdődő szentmisében pappá szenteli Füleczki István, Strahl Péter, Zsova János és Versler Sándor diakónusokat és diakónussá szenteli Bakos Tamást.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek június 13-án, szombaton 10.30 órakor az Esztergomi Főszékesegyházban diakónussá szenteli Nagy Sándort, Varga Norbertet és Csepregi Róbertet.

Győri Egyházmegye:
Pápai Lajos megyéspüspök június 19-én, pénteken 10 órakor a Győri Székesegyházban diakónussá szenteli Molnár Róbert, Váradi Kristóf és Vlaj Márk akolitusokat.

Hajdúdorogi Metropólia
Kocsis Fülöp metropolita június 24-én, szerdán Újfehértón Kocsis Tamást, augusztus 2-án, vasárnap Máriapócson Barát Gábort pappá szenteli.

Kalocsa–Kecskeméti Főegyházmegye:
Bábel Balázs érsek június 27-én, szombaton 10 órakor a kalocsai Szent József (Zárda) templomban áldozópappá szenteli Richter Mátyás diakónust.

Kaposvári Egyházmegye:
Balás Béla megyéspüspök június 27-én, szombaton 10 órakor somogyvári történelmi emlékhelyen Németh Zsoltot pappá és Vörös Pétert diakónussá szenteli.

Pécsi Egyházmegye:
Udvardy György pécsi megyéspüspök június 20-án 10 órakor a Pécsi Székesegyházban Battonyai Jánost pappá és Lábár Tamást diakónussá szenteli.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Spányi Antal megyéspüspök június 24-én, szerdán 10 órakor a Székesegyházban pappá szenteli Bozai Márton és Oravecki Attila Ferenc diakónusokat, és diakónussá szenteli Tóth András akolitust.

Szombathelyi Egyházmegye:
Veres András megyéspüspök június 13-án, szombaton 11 órakor Zalaegerszegen, a Jézus Szíve-templomban áldozópappá szenteli Kiss Kornél ferences szerzetest. A főpásztor június 20-án, szombaton 10 órakor a Székesegyházban Bihal Zoltán és Böjti Balázs diakónusokat pappá és Takács Andrást diakónussá szenteli.

Váci Egyházmegye:
Beer Miklós megyéspüspök június 20-án, szombaton, a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisében áldozópappá szenteli Pálfalvi Tamást és Udvardy László Istvánt, diakónussá szenteli Ecseri Pált, Kiss Dávidot, Polcz Zoltánt és Simon Gáspár Balázst.

Veszprémi Egyházmegye
Márfi Gyula érsek június 13-án szombaton 10 órakor a Szent Mihály Bazilika Főszékesegyházban pappá szenteli Östör Dánielt valamint diakónussá szenteli Szalontai Istvánt.

Bencés Rend:
Várszegi Asztrik főapát-püspök augusztus 6-án 11 órakor a pannonhalmi bazilikában Matusz Hugó diakónust pappá szenteli valamint augusztus 21-én 10 órakor Győrött, a Szent Ignác templomban Kerekes Hubertet, a Szent Mór Bencés Perjelség diakónusát pappá szenteli.