Kocsis Fülöp érsek kinevezése a Keleti Egyházak Kongregációjának tagjává
2015. június 26. péntek 14:48

Ferenc pápa öt évre kinevezte Kocsis Fülöp érsek-metropolitát a Keleti Egyházak Kongregációjának tagjává.

A Vatikáni Államtitkárságról érkezett levelet Leonardo Sandri bíboros, a Keleti Egyházak Kongregációjának prefektusa továbbította, melyben jókívánságai mellett magyarázatot is fűz a kinevezéshez. A pápai rendelkezés azt az elterjedt hagyományt erősíti meg, ami megilleti a keleti katolikus sajátjogú egyházak vezetőit. Ez azonban nem csupán megtiszteltetést, hanem feladatot is jelent: ezen egyházak vezetőinek együttműködésükkel segíteniük kell a Keleti Egyházak Kongregációjának munkáját.

Ez a kiváltság a magyarországi görögkatolikus egyház számára 2015. március 19-én érkezett el, amikor Ferenc pápa megalapította a Magyarországi Sajátjogú Metropolitai Egyházat, amelynek első metropolitájává Kocsis Fülöpöt, az addigi hajdúdorogi püspököt nevezte ki.

Korábbi hírünkben közöltük, hogy a Szentatya Erdő Péter bíborost is ugyanezen Kongregáció tagjává nevezte ki.

Fotó: Görögkatolikus.hu