Keresztút az Eucharisztia évében
2005. február 22. kedd 10:24

Nagyböjti készületünk egyik legszebb imádsága a keresztúti ájtatosság. Ez az imádság már évszázadok óta alkalmas eszköz arra, hogy egyre jobban átéljük, mit vállalt értünk, a mi megváltásunkért Jézus. Akár a templomi közös szertartáson veszünk részt, akár otthonunkban végezzük ezt az imát, gondoljunk közben arra, hogy mindezt a szenvedést Krisztus az irántunk való szeretetből vállalta önként magára.

Az Eucharisztia évében szeretettel ajánljuk mindenki figyelmébe az eucharisztikus keresztutat, amelyet Bodorkós Imre zalaegerszegi káplán atya állított össze.

A keresztút elolvasható a Szombathelyi Egyházmegye honlapján, vagy letölthető Power Point diavetítésként is ide kattintva.

(Amennyiben a letöltött fájl mentésének eredménye nem .pps, hanem .ppt kiterjesztésű, célszerű azt az "átnevezés" paranccsal .pps kiterjesztésre módosítani, majd az ikonra klikkelve automatikusan indul a diavetítés.)