Pap- és diakónusszentelések 2018-ban
2018. június 6. szerda 13:58

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 25 újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 23-án, szombaton, 10 órakor, Debrecenben a Szent Anna-székesegyházban Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök áldozópappá szenteli Németh István és Dobai Barna Ottó diakónusokat és diakónussá szenteli Sziklai Dávid akolitust.

Egri Főegyházmegye:
Június 16-án, szombaton, 10 órakor, az egri bazilikában Ternyák Csaba egri érsek Pintér Bálint, Soltész Ádám, Resch András és Resch Tamás V. éves papnövendékeket diakónussá, Czókoly Sándor és Drahos Dávid diakónusokat pedig pappá szenteli.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Június 9-én, szombaton, 10 óra 30 perckor, az Esztergomi Főszékesegyházban dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek áldozópappá szenteli Babos Áron, Szivák Tamás és Tóth Imre diakónusokat, valamint diakónussá szenteli Fehér Zoltán és Garaczi Gergely V. éves papnövendékeket.
Szintén ebben a szentmisében kerül sor négy állandó diakónus szentelésére is. Barcza Máté, Fritz Péter, Horváth Zoltán és Kékesy Péter két év készület után részesül az egyházi rend első fokozatában, hogy szolgálatukkal segítsék megbízó plébánosuk munkáját.

Győri Egyházmegye:
Június 16-án, szombaton, 10 órai kezdettel a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban Veres András győri megyéspüspök az ünnepi szentmise keretében áldozópappá szenteli Holpár Balázs diakónust, valamint diakónussá szenteli Both Zoltánt, Méry Lászlót és Varga Gábort a Győri Egyházmegye szolgálatára.

Hajdúdorogi Főegyházmegye:
Július 1-jén, vasárnap, Kocsis Fülöp érsek-metropolita pappá szenteli Tatai Zoltán diakónust Debrecenben, a Főszékesegyházban (Attila tér, 4029).
Augusztus 6-án, hétfőn, Kocsis Fülöp érsek-metropolita diakónussá szenteli  Troszt Mátét Budapest-Rákosmente templomában (1171 Budapest, Zrínyi u. 82).
Augusztus 12-én, vasárnap, Kocsis Fülöp érsek-metropolita diakónussá szenteli Kruppa Kirillt a budapesti Rózsák terei templomban (Budapest, Rózsák tere 10, 1074).
Augusztus 20-án, hétfőn, Kocsis Fülöp érsek-metropolita diakónussá szenteli  Czirják Jánost Nyíracsádon (Nyíracsád Kossuth utca 2. 4262).
Augusztus 26-án, vasárnap, Kocsis Fülöp érsek-metropolita diakónussá szenteli Debreczeni Andrást Hajdúdorogon (Hajdúdorog, Tokaji utca 2., 4087).
Szeptember 2-án, vasárnap, Kocsis Fülöp érsek-metropolita diakónussá szenteli  Káplár Mártont Debrecenben (Főszékesegyház, Attila tér, 4029).

Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye:
Június 29-én, pénteken, 10 órakor dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek áldozópappá szenteli Czele József, Pecsmán Viktor és Tuzson Attila diakónusokat a kalocsai főszékesegyházban.

Kaposvári Egyházmegye:
Június 23-án, szombaton, 10.30-kor a Kaposvári Nagyboldogasszony Székesegyházban Varga László megyéspüspök pappá szenteli Kisiván Csaba és Fodor Béla diakónusokat, valamint diakónussá szenteli Tölgyesi Dávidot és Vida Zoltánt.

Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 10-én, 11 órakor, Máriapócson pappá szenteli Szocska A. Ábel megyéspüspök Aranyics Arnold diakónust.
Július 7-én, 10 órakor, Nyíregyházán diakónussá szenteli Szocska A. Ábel megyéspüspök Gánicz Tamást.

Pécsi Egyházmegye:
2018. június 16-án, szombaton a Pécsi Székesegyházban (7621 Pécs, Dóm tér 1.) 10:00 órai kezdettel Udvardy György pécsi megyéspüspök szerpappá, azaz diakónussá Kárász Gábort, Kovács Józsefet és Molnár Eriket, áldozópappá Fekete Zoltánt és Lábár Tamást szenteli. A szentelendőkért június 15-én 17.00 órakor gyalogos zarándoklat indul Mecseknádasdról Püspökszentlászlóra, ahol 20:00 órakor a főpásztor szentmisét celebrál. A nap szentségimádással ér véget. A zarándoklat másnap hajnalban folytatódik Püspökszentlászlóról Pécsre, a résztvevők így épp a szentelésre érnek a székesegyházhoz.

Szeged-Csanádi Egyházmegye:
Szeptember 8-án, szombaton, dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök pappá szenteli Kovács Zoltán diakónust a szegedi dómban.

Székesfehérvári Egyházmegye:
2018. június 23-án, az egyházmegye hagyományának megfelelően, Keresztelő Szent János születésének ünnepén tartják a pap- és diakónusszentelést. Spányi Antal megyéspüspök pappá szenteli Rohrbacher János diakónust, és diakónussá szenteli Mészáros Barnabás, Mitrovics Zsolt és Sisa István Lénárd akolitusokat. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor idén a Prohászka emléktemplomban. (Székesfehérvár, Kaszap István u. 1, 8000).

Váci Egyházmegye:
Június 16-án, szombaton, 10 órakor a Váci Székesegyházban Dr. Beer Miklós megyéspüspök pappá szenteli Kovács Zsoltot és Torma Zsolt Joelt. Átmeneti diakónus lesz Bógár Zsolt. Állandó diakónussá szenteli Bakos Pétert, Kiss Balázst, Katona Pált, Simon Zoltánt, Szakali Tibort, valamint Ferencz Zoltán Józsefet.

Veszprémi Főegyházmegye:
Június 15-én, pénteken, 10 órrakor, a veszprémi Szent Mihály bazilikában Márfi Gyula érsek pappá szenteli Merva Péter, Simon László, Szabó Zoltán és Tóth Tamás diakónusukat.