Legyetek szentek! - Megjelent az Esztergom-Budapest húsvéti száma
2005. március 23. szerda 18:53

„A Mindenható Isten Krisztus képére minket is feltámasztó szeretetének újdonsága legyen előttünk a távlat. Ez a remény képes arra, hogy megújítson méltóságában egyént és közösséget, és megnyissa szívünket minden ember felé.”

Többek között ezekkel a gondolatokkal köszönti Erdő Péter bíboros-prímás az Esztergom–Budapest egyházmegyei lap legújabb számában olvasóit. Az ünnepi liturgia gyakorlata és a megváltás művéhez fűzött elmélkedés segít jobban megérteni Húsvét titkát.
Az újság nagy figyelmet szentel az eucharisztikus évnek. Olvashatunk az Eucharisztia tiszteletének kialakulásáról, az egyházmegyei szentségimádások rendjéről és a Földi Endre atyával készült interjú által lélekben ellátogathatunk az 1938-ban Budapesten megtartott XXXIV. Eucharisztikus Világkongresszusra is. Bajzáth Ferenc józsefvárosi plébános tanúbizonyságot tesz az Oltáriszentség erejéről, ami valódi közösséggé kovácsolta a nehéz körülmények közt élő híveket a VIII. kerületben. Hasonló csodát tapasztaltak egy pár évvel ezelőtt a londoni Sohoban, ahol az elnéptelenedett és egyetlen katolikus templom hívei megsokszorozódtak a szentségimádások következtében.
Az egyházmegye aktuális programkínálatán és eseményeinek leírásán kívül Varjú Imre atya írásában Lucia nővér égi hazatérésével kapcsolatban beszámol személyes találkozásukról, és felidézi a nővér egyszerű, de mély üzenetét a magyar papokhoz: Legyetek szentek!

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)